Megállította Magyar Péter beszédét egy ír közgazdász – közölte vele, hogy propagandát tol
A számok nem hazudnak, a szakértő bebizonyította, hogy Magyar Péter kijelentései távol állnak a valóságtól.
A számok nem hazudnak, a szakértő bebizonyította, hogy Magyar Péter kijelentései távol állnak a valóságtól.
A Pénzügykutató elnök-vezérigazgatója Lengyel László, aki többször gyalázta a Fidesz-szavazókat, szerinte csak a legnyomorultabbak szavaznak a kormánypártra.
A közgazdász úr ennek fényében jobban tette volna, ha a károgás helyett inkább csendben marad.
Egy német szakértő pontokba szedve sorolta fel a válság lehetséges okait.
Bod Péter Ákos hibásnak tartja a magyar migránspolitikát, a ránk kirótt milliárdos brüsszeli büntetést pedig haladéktalanul befizetné, be ő… Van kérdés?
Az elektromos autók globális értékesítése idén is erőteljesen növekszik.
A közgazdász szerint „máshogy kellene elgondolni a gazdaság szerkezetét, máshová kellene befektetni, más dolgokat kellene támogatni”. De azt, hogy pontosan mik lennének ezek a „más dolgok”, azt sajnos nem fejtette ki.
A másfél órás csörtében olyan témák kerültek terítékre, mint a kínai-magyar kapcsolatok, az energiabiztonság és az energiamix kérdése, valamint Magyarország helye és helyzete az Európai Unióban.
Phillip Pilkington szerint az EU stratégiája a legalapvetőbb közgazdasági ismereteket is nélkülözi.
A 2000-es évek előretörése inkább kivétel volt, mint az új szabály.
„A magyar gazdaságnak, a magyar nemzetnek alapvető érdeke, hogy eltakarítsuk az Orbán-kormányt, de erre a magyar nemzet nem képes” – állítja a közgazdász.
Hiába csökkent az amerikai infláció, hasít a gazdaság, a fogyasztás, alacsony a munkanélküliség, többen baljós jelekre figyelmeztetnek. Legtöbben az USA abnormálisan magas eladósodottságáért aggódnak, ami az emelkedő kamatlábak korában elviszi a költségvetés tetemes részét. Mindezekért Janet Yellen pénzügyminisztert vették elő.
Amerika messze van, gondolhatjuk, de Magyarországon sem mindegy, hogy az Egyesült Államok gazdasága hogyan teljesít, illetve mindez hogyan hat a globális gazdaságra, a dollár, az olaj árfolyamára, ezen keresztül pedig a hazai inflációra, gáz- és benzinárakra. Nézzük, hogy ma mit tudhatunk a következő hónapok kilátásai kapcsán.
. Mi áll a sokat emlegetett GDP-k mögött? Netflix-sorozatok vagy Martin-kohók?